Product Details
1074302008
M 2-0.4 x 8 Philips Flat Head Machine Screw, Precision Hardened Steel Black Zinc JCIS 1070 Type 1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1074302008
M 2-0.4 x 8 Philips Flat Head Machine Screw, Precision Hardened Steel Black Zinc JCIS 1070 Type 1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0004
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2 |
| Thread Pitch | 0.40 |
| Length | 8mm |
| Head Wd. | 3mm |
| Head Ht. | .6mm |
| Drive Size | # 0 |
| Thread Len. | Full Thread |