Product Details
4648104010
M 4-0.7 x 10 Knurled Thumb Screw, Steel Zinc DIN 464
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4648104010
M 4-0.7 x 10 Knurled Thumb Screw, Steel Zinc DIN 464
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0162
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 16mm |
| Head Ht. | 3.5mm |
| Shoulder Dia. | 8mm |
| Shoulder Len. | 4.14mm |
| Thread Len. | Full Thread |