Product Details
4648105020
M 5-0.8 x 20 Knurled Thumb Screw, Steel Zinc DIN 464
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4648105020
M 5-0.8 x 20 Knurled Thumb Screw, Steel Zinc DIN 464
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0788
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 20mm |
| Head Wd. | 20mm |
| Head Ht. | 4mm |
| Shoulder Dia. | 10mm |
| Shoulder Len. | 5.64mm |
| Thread Len. | Full Thread |