Product Details
5468006001
M 6-1.0 Slotted Round Nut, Steel Plain. DIN 546
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
5468006001
M 6-1.0 Slotted Round Nut, Steel Plain. DIN 546
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0060
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Outside Dia. | 11mm |
| Height | 5mm |
| Slot Width | 2.81mm |
| Slot Depth | 2.4mm |