Product Details
5809022001
M22-2.5 Lifting Eye Bolt, C15 Steel Plain. DIN 580 / ISO 3266
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
5809022001
M22-2.5 Lifting Eye Bolt, C15 Steel Plain. DIN 580 / ISO 3266
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 1.3113
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M22 |
| Thread Pitch | 2.5 |
| Inside Dia. | 45mm |
| Outside Dia. | 81mm |
| Base Dia. | 45mm |
| Thread Len. | 35mm |
| Vertical Cap. | 1500 kgs |
| 45 Deg Dual Cap | 1050 kgs |