Product Details
6039505010
M 5-0.8 x 10 Carriage Bolt, Stainless Steel A2-70. DIN 603 / ISO 8677
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6039505010
M 5-0.8 x 10 Carriage Bolt, Stainless Steel A2-70. DIN 603 / ISO 8677
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0071
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 13.55mm |
| Head Ht. | 4.1mm |
| Neck Dia. | 5.48mm |
| Neck Ht. | 3.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |