Product Details
6039510030
M10-1.5 x 30 Carriage Bolt, Stainless Steel A2-70. DIN 603 / ISO 8677
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6039510030
M10-1.5 x 30 Carriage Bolt, Stainless Steel A2-70. DIN 603 / ISO 8677
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0611
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Length | 30mm |
| Head Wd. | 24.65mm |
| Head Ht. | 6.6mm |
| Neck Dia. | 10.58mm |
| Neck Ht. | 6.0mm |
| Thread Len. | Full Thread |