Product Details
633609013156
# 6-32 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
633609013156
# 6-32 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | # 6 |
| Thread Pitch | 32 |
| Length | .449" |
| Head Wd. | .433" |
| Head Th. | .047" |
| Body Dia. | .311" |
| Grip Range | .015"-.158" |