Product Details
7379012030
M12 x 30 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7379012030
M12 x 30 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1096
| Product Specifications | |
|---|---|
| Shoulder Dia. | M12 |
| Thread Size | M10-1.5 x 16mm |
| Shoulder Len. | 30mm |
| Head Wd. | 18mm |
| Head Ht. | 8mm |
| Drive Size | 6mm |