Product Details
7379020055
M20 x 55 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7379020055
M20 x 55 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.5007
| Product Specifications | |
|---|---|
| Shoulder Dia. | M20 |
| Thread Size | M16-2.0 x 22mm |
| Shoulder Len. | 55mm |
| Head Wd. | 30mm |
| Head Ht. | 14mm |
| Drive Size | 10mm |