Product Details
7379505006
M 5 x 6 Socket Shoulder Bolt, Stainless Steel A1-70.
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7379505006
M 5 x 6 Socket Shoulder Bolt, Stainless Steel A1-70.
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0059
| Product Specifications | |
|---|---|
| Shoulder Dia. | M 5 |
| Thread Size | M 4-0.7 x 10mm |
| Shoulder Len. | 6mm |
| Head Wd. | 9mm |
| Head Ht. | 4mm |
| Drive Size | 2.5mm |