Product Details
73805303012
M 3-0.5 x 12 Button Socket Head Cap Screw, Stainless Steel/Black Oxide ISO 7380-1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
73805303012
M 3-0.5 x 12 Button Socket Head Cap Screw, Stainless Steel/Black Oxide ISO 7380-1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0014
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 5.7mm |
| Head Ht. | 1.65mm |
| Drive Size | 2mm |
| Thread Len. | Full Thread |