Product Details
73805304030
M 4-0.7 x 30 Button Socket Head Cap Screw, Stainless Steel/Black Oxide ISO 7380-1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
73805304030
M 4-0.7 x 30 Button Socket Head Cap Screw, Stainless Steel/Black Oxide ISO 7380-1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0062
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 30mm |
| Head Wd. | 7.6mm |
| Head Ht. | 2.2mm |
| Drive Size | 2.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |