Product Details
799109025087
1/4-20 x 7/8" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Plain. ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
799109025087
1/4-20 x 7/8" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Plain. ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0123
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 1/4" |
| Thread Pitch | 20 |
| Length | 7/8" |
| Head Wd. | .531" |
| Head Ht. | .161" |
| Drive Size | 5/32" |
| Thread Len. | Full Thread |