Product Details
799109050250
1/2-13 x 2 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Plain. ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
799109050250
1/2-13 x 2 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Plain. ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1255
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 1/2" |
| Thread Pitch | 13 |
| Length | 2 1/2" |
| Head Wd. | .938" |
| Head Ht. | .251" |
| Drive Size | 5/16" |
| Thread Len. | Full Thread |