Product Details
799109075300
3/4-10 x 3" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Plain
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
799109075300
3/4-10 x 3" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Plain
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.3555
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 3/4" |
| Thread Pitch | 10 |
| Length | 3" |
| Head Wd. | 1.438" |
| Head Ht. | .396" |
| Drive Size | 1/3" |
| Thread Len. | Full Thread |