Product Details
799119016050
# 8-32 x 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799119016050
# 8-32 x 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0031
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | # 8 |
| Thread Pitch | 32 |
| Length | 1/2" |
| Head Wd. | .359" |
| Head Ht. | .112" |
| Drive Size | 3/32" |
| Thread Len. | Full Thread |