Product Details
799119019043
# 10-32 x 7/16" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799119019043
# 10-32 x 7/16" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0036
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | #10 |
| Thread Pitch | 32 |
| Length | 7/16" |
| Head Wd. | .411" |
| Head Ht. | .127" |
| Drive Size | 1/8" |
| Thread Len. | Full Thread |