Product Details
799119038300
3/8-24 x 3" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799119038300
3/8-24 x 3" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0894
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 3/8" |
| Thread Pitch | 24 |
| Length | 3" |
| Head Wd. | .781" |
| Head Ht. | .234" |
| Drive Size | 7/32" |
| Thread Len. | Full Thread |