Product Details
799119044175
7/16-20 x 1 3/4" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799119044175
7/16-20 x 1 3/4" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0693
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 7/16" |
| Thread Pitch | 20 |
| Length | 1 3/4" |
| Head Wd. | .844" |
| Head Ht. | .234" |
| Drive Size | 1/4" |
| Thread Len. | Full Thread |