Product Details
799159013050
# 6-32 x 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, 18-8 Stainless Steel. ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
799159013050
# 6-32 x 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, 18-8 Stainless Steel. ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0022
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | # 6 |
| Thread Pitch | 32 |
| Length | 1/2" |
| Head Wd. | .307" |
| Head Ht. | .097" |
| Drive Size | 5/64" |
| Thread Len. | Full Thread |