Product Details
7991705008
M 5-0.8 x 8 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7991705008
M 5-0.8 x 8 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0037
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 8mm |
| Head Wd. | 10mm |
| Head Ht. | 2.8mm |
| Drive Size | 3mm |
| Thread Len. | Full Thread |