Product Details
7991708040
M 8-1.25 x 40 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
7991708040
M 8-1.25 x 40 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0323
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 40mm |
| Head Wd. | 16mm |
| Head Ht. | 4.4mm |
| Drive Size | 5mm |
| Thread Len. | Full Thread |