Product Details
7991710030
M10-1.5 x 30 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7991710030
M10-1.5 x 30 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0430
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Length | 30mm |
| Head Wd. | 20mm |
| Head Ht. | 5.5mm |
| Drive Size | 6mm |
| Thread Len. | Full Thread |