Product Details
7991712055
M12-1.75 x 55 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7991712055
M12-1.75 x 55 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1069
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.75 |
| Length | 55mm |
| Head Wd. | 24mm |
| Head Ht. | 6.5mm |
| Drive Size | 8mm |
| Thread Len. | Full Thread |