Product Details
8408104010
M 4-0.7 x 10 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
8408104010
M 4-0.7 x 10 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0032
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 7mm |
| Head Ht. | 2.6mm |
| Thread Len. | Full Thread |