Product Details
8508104030
M 4-0.7 x 30 Slotted Pan Machine Screw, Steel Zinc DIN 85 / ISO 1580
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
8508104030
M 4-0.7 x 30 Slotted Pan Machine Screw, Steel Zinc DIN 85 / ISO 1580
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0068
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 30mm |
| Head Wd. | 8mm |
| Head Ht. | 2.4mm |
| Thread Len. | Full Thread |