Product Details
9108008100
M 8-1.0 Hex Head Pipe Plug w/Flange, Steel Plain. DIN 910
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9108008100
M 8-1.0 Hex Head Pipe Plug w/Flange, Steel Plain. DIN 910
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0198
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 8mm |
| Head Wd. | 10mm |
| Head Wd. | 12mm |
| Head Ht. | 9mm |