Product Details
9128205025
M 5-0.8 x 25 Socket Head Cap Screw, Class 8.8 Yellow Zinc DIN 912 / ISO 4762
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9128205025
M 5-0.8 x 25 Socket Head Cap Screw, Class 8.8 Yellow Zinc DIN 912 / ISO 4762
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0105
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 8.5mm |
| Head Ht. | 5mm |
| Drive Size | 4mm |
| Thread Len. | Full Thread |