Product Details
9159003004
M 3-0.5 x 4 Socket Set Screw, Half Dog Point, Alloy 45H Thermal Black. DIN 915 / ISO 4028
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9159003004
M 3-0.5 x 4 Socket Set Screw, Half Dog Point, Alloy 45H Thermal Black. DIN 915 / ISO 4028
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0003
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 4mm |
| Drive Size | 1.5mm |
| Dog Pt. Dia. | 2mm |
| Dog Pt. Len. | 0.75mm |
| Thread Len. | Full Thread |