Product Details
9159503005
M 3-0.5 x 5 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9159503005
M 3-0.5 x 5 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0003
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 5mm |
| Drive Size | 1.5mm |
| Dog Pt. Dia. | 2mm |
| Dog Pt. Len. | 1.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |