Product Details
9159504006
M 4-0.7 x 6 Socket Set Screw, Half Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9159504006
M 4-0.7 x 6 Socket Set Screw, Half Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0007
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 6mm |
| Drive Size | 2mm |
| Dog Pt. Dia. | 2.5mm |
| Dog Pt. Len. | 1.0mm |
| Thread Len. | Full Thread |