Product Details
9159505008
M 5-0.8 x 8 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9159505008
M 5-0.8 x 8 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0014
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 8mm |
| Drive Size | 2.5mm |
| Dog Pt. Dia. | 3.5mm |
| Dog Pt. Len. | 2.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |