Product Details
9159506010
M 6-1.0 x 10 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9159506010
M 6-1.0 x 10 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0024
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 10mm |
| Drive Size | 3mm |
| Dog Pt. Dia. | 4mm |
| Dog Pt. Len. | 3mm |
| Thread Len. | Full Thread |