Product Details
9159510025
M10-1.5 x 25 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9159510025
M10-1.5 x 25 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0212
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Length | 25mm |
| Drive Size | 5mm |
| Dog Pt. Dia. | 7mm |
| Dog Pt. Len. | 5mm |
| Thread Len. | Full Thread |