Product Details
9319916090
M16-2.0 x 90 Hex Cap Screw, Class 12.9 Thermal Black Oxide. DIN 931 / ISO 4014
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9319916090
M16-2.0 x 90 Hex Cap Screw, Class 12.9 Thermal Black Oxide. DIN 931 / ISO 4014
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.3661
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M16 |
| Thread Pitch | 2.0 |
| Length | 90mm |
| Head Wd. | 24mm |
| Head Ht. | 10mm |
| Thread Len. | 38mm |