Product Details
9319924140
M24-3.0 x 140 Hex Cap Screw, Class 12.9 Thermal Black Oxide. DIN 931 / ISO 4014
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9319924140
M24-3.0 x 140 Hex Cap Screw, Class 12.9 Thermal Black Oxide. DIN 931 / ISO 4014
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 1.3120
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M24 |
| Thread Pitch | 3.0 |
| Length | 140mm |
| Head Wd. | 36mm |
| Head Ht. | 15mm |
| Thread Len. | 60mm |