Product Details
9358012150
M12-1.5 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358012150
M12-1.5 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0498
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Head Wd. | 19mm |
| Height | 15mm |
| Slot Width | 3.8mm |
| Slot Height | 10mm |