Product Details
9358014001
M14-2.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358014001
M14-2.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0594
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M14 |
| Thread Pitch | 2.0 |
| Head Wd. | 22mm |
| Height | 16mm |
| Slot Width | 3.8mm |
| Slot Height | 11.0mm |