Product Details
9358020001
M20-2.5 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358020001
M20-2.5 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1654
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M20 |
| Thread Pitch | 2.5 |
| Head Wd. | 30mm |
| Height | 22mm |
| Slot Width | 4.8mm |
| Slot Height | 16mm |