Product Details
9358027001
M27-3.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358027001
M27-3.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.4224
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M27 |
| Thread Pitch | 3.0 |
| Head Wd. | 41mm |
| Height | 30mm |
| Slot Width | 5.8mm |
| Slot Height | 22mm |