Product Details
9358030200
M30-2.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358030200
M30-2.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.5808
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M30 |
| Thread Pitch | 2.0 |
| Head Wd. | 46mm |
| Height | 33mm |
| Slot Width | 7.36mm |
| Slot Height | 24mm |