Product Details
9358039001
M39-4.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358039001
M39-4.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 1.2848
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M39 |
| Thread Pitch | 4.0 |
| Head Wd. | 60mm |
| Height | 40mm |
| Slot Width | 7.36mm |
| Slot Height | 31mm |