Product Details
9358048001
M48-5.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358048001
M48-5.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 2.3320
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M48 |
| Thread Pitch | 5.0 |
| Head Wd. | 50mm |
| Height | 75mm |
| Slot Width | 9.36mm |
| Slot Height | 38mm |