Product Details
9378110001
M10-1.5 Hex Thin Slotted Nut, Class 8 Zinc DIN 937
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9378110001
M10-1.5 Hex Thin Slotted Nut, Class 8 Zinc DIN 937
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.5 |
| Head Wd. | 17mm |
| Height | 9mm |
| Slot Width | 3.05mm |
| Slot Height | 5mm |