Product Details
9378112150
M12-1.5 Hex Thin Castle Nut, Class 8 Zinc DIN 937
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9378112150
M12-1.5 Hex Thin Castle Nut, Class 8 Zinc DIN 937
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.5 |
| Head Wd. | 19mm |
| Height | 10mm |
| Slot Width | 3.8mm |
| Slot Height | 6mm |