Product Details
9378120150
M20-1.5 Hex Thin Castle Nut, Class 8 Zinc DIN 937
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9378120150
M20-1.5 Hex Thin Castle Nut, Class 8 Zinc DIN 937
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M20 |
| Thread Pitch | 1.5 |
| Head Wd. | 30mm |
| Height | 13mm |
| Slot Width | 4.8mm |
| Slot Height | 8mm |