Product Details
9608010135
M10-1.25 x 135 Hex Cap Screw, Class 8.8 Yellow Zinc. DIN 960
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9608010135
M10-1.25 x 135 Hex Cap Screw, Class 8.8 Yellow Zinc. DIN 960
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.2068
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 135mm |
| Head Wd. | 17mm |
| Head Ht. | 6.4mm |
| Thread Len. | 32mm |