Product Details
1073501603
M 1.6-0.35 x 3 Phil Pan Head Machine Screw, Precision Hardened Stainless Steel A2 JCIS 1070 Type 3
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
1073501603
M 1.6-0.35 x 3 Phil Pan Head Machine Screw, Precision Hardened Stainless Steel A2 JCIS 1070 Type 3
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0001
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 1.6 |
| Thread Pitch | 0.35 |
| Length | 3mm |
| Head Wd. | 2.8mm |
| Head Ht. | .8mm |
| Drive Size | # 0 |
| Thread Len. | Full Thread |