Product Details
1111102006
M 2-0.4 x 6 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1111102006
M 2-0.4 x 6 Small Cheese Head Philips Pan Machine Screw, Steel Zinc JIS B 1111
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0004
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2 |
| Thread Pitch | 0.40 |
| Length | 6mm |
| Head Wd. | 3.5mm |
| Head Ht. | 1.3mm |
| Drive Size | H-1 |
| Thread Len. | Full Thread |